LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Televizioni pranë Bashës/ Lulin se duan më

23 Nëntor 2021, 20:51, Politikë CNA
Televizioni pranë Bashës/ Lulin se duan më

Media pranë Lulzim Bashës ka bërë një sondazh lidhur me situatën aktuale në PD dhe mbështetjen që gëzon kryeopozitari tek demokratët.

Në këtë sondazh Ora News, e cila në fushatë elektorale nxirrte Bashën si fitues të zgjedhjeve të 25 prillit dhe kryeministrin e ardhshëm, sot thotë se Bashën nuk e duan më demokratët. Sipas sondazhit rezulton se 55.6% e demokratëve nuk e kanë këtë besim te kryedemokrati Basha dhe po ashtu, edhe 68% e socialistëve.

Sipas Ora News, më pak besim te Basha duket se kanë anëtarët e LSI-së të cilët, në 77.7% të përgjigjeve janë përgjigjur se kanë pak ose aspak besim tek ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga