LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Manjani “thumbon” Bashën/ Politika ka nevojë për burrëri

23 Nëntor 2021, 20:13, Politikë CNA
Manjani “thumbon” Bashën/ Politika ka nevojë për

Ish-ministri i Drejtësisë,  Ylli Manjani ka ironizuar kreun e PD, Lulzim Basha, duke shprehur se ai duhet të konfirmojë veten si kryetar sepse politika ka nevojë për burrëri dhe se gënjeshtra nuk shkon përherë.

I ftuar në emisionin “A Show” në Syri Tv me Adi Krastën, Manjani theksoi se Basha duhet të hapë garën për kryetar të PD-së, me qëllim që të shohë nëse votohet apo jo nga anëtarët.

?Çështja është nëse Basha do rrijë apo do iki nga PD. Nëse Basha do që të rrijë në PD, duhet të ketë besimin e anëtarëve të Partisë Demokratike. 

Unë mendoj se Basha ka rol ende për të luajtur në PD, por jo detyrimisht si kryetar partie. Basha duhet të shpjegojë sjelljet e tij politike përpara demokratëve.

Demokratët kanë të drejtë t?i kërkojnë Bashës pse humb zgjedhjet. Basha duhet të bëjë transparencë me veten burrërisht. 

Basha po humb zgjedhje dhe këtë realitet  na e ndryshon Kuvendi i datës 18 dhjetor. Basha duhet të konfirmojë veten si kryetar, se politika ka nevojë për pak nevojë burrërie, se gënjeshtra nuk shkon përherë?, tha Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga