LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Marrëveshja Rama-Basha/ Ish deputetja e LSI hedh akuza të forta

23 Nëntor 2021, 19:57, Politikë CNA
Marrëveshja Rama-Basha/ Ish deputetja e LSI hedh akuza të forta

Ish-deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka deklaruar se kreu i PD, Lulzim Basha bashkëpunon me kryeministrin EdiRama dhe se kjo është një mënyrë e tij për të bërë para dhe për të qenë më i fortë ekonomikisht.

E ftuar sotme në emisionin ?Pushteti? në Fax News, me moderatoren Juela Meçani, ajo zbuloi se një element i marrëveshjes së 2017 mes Ramës dhe Bashës, ishte dakordësia për zhdukjen e LSI-së.

?Rama ka dalë në Parlament dhe ka thënë se pjesë e marrëveshjes tonë 2017 ka qenë zhdukja e LSI-së. Nuk kam asnjë dyshim që ka qenë projekt i të dyve. Ka një bashkëpunim ndërmjet tyre. 

Nuk arrij të kuptoj se çfarë fiton Basha? Rama vazhdon të jetë kryeministër. Mund të ketë dhe arsye ekonomike për bashkëpunimin mes tyre. 

Ju e dini që edhe këtë fushatë, eksponentë të lartë të PD-së, sot me poste, hidhnin tezë për një bashkëpunim PD-PS. I vetmi politikan që ka shërbyer si opozitë serioze ndaj Edi Ramës ka qenë Ilir Meta?, tha Mehmetaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga