LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Komisioni-Teatër për 25 Prillin/ Kurtizanët e Bashës, zhurmuesit që po shënojnë dështimin e radhës

24 Nëntor 2021, 10:05, Politikë CNA
Komisioni-Teatër për 25 Prillin/ Kurtizanët e Bashës,

Vazhdon Teatri me Komisionin Hetimor për 25 Prillin.

Pasi kërcënimit me padi ndaj institucioneve që s kthejnë përgjigje javën që shkoi, sot Enkelejd Alibej ka vijuar të njëjtën histori.

Afati zyrtar për kthimin e përgjigjeve ka qenë të premten e javës që lamë pas, por Alibeaj është riaktivizuar , sikur po bën opozitë dhe kërkon hetim të zgjedhjeve.

Pas humbjes së turpshme Lulzim Bashës dhe kurtizanëve të tij iu duket një zhurmë e tillë nëpër komisionet  paralamentare apo edhe në Kuvend.

Këtu ka diçka që nuk shkon. Por duket se shkresat dhe kërkesat janë bërë tashmë prej më shumë se 3 javësh, detyrimi për përgjigje është në bazë edhe të vendosjes së afatit në kërkesë.  Minimalisht kjo është indiferencë dhe neglizhencë. Është detyrim ligjor për të gjithë anëtarët për të reaguar ligjërisht ndaj kësaj qasjeje“, ka thënë Alibeaj, i cili ka gjetur mbështetje nga deputeti i video skandalit erotik Ervin Salianji.

Salianji me mustaqe , duke përpjekur të harrojë Salianjin pa mustaqe, pasi identifikohet si ?Babale?, vajton injorimin e institucioneve.

Nuk kemi pse tolerojmë që dy institucione që kanë kapacitet të përgjigjen më shpejt se kushdo tjetër, sidomos ajo e Tiranës, ku edhe sipas pretendimeve ka më shumë shpërdorime të burimeve njerëzore gjatë fushatës se kushdo institucion tjetër, ndaj mendoj që duhet të bëjmë kallëzim penal sepse po vazhdojnë të sillen sikur e kanë shtetin pronë personale“, ka thënë Salianji./CNA.al

Lajmet e fundit nga