LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fatbardh Kadilli në dy kohë/ Si e kapërceu “ylberin” ish-servili i Lulzim Bashës

24 Nëntor 2021, 11:13, Politikë CNA

Situata në Partinë Demokratike duket të jetë ndoshta ndër më kaotiket, në këto 30 vite demokraci.

Pas tre humbjeve radhazi, dështime e braktisje të kauzave të demokratëve, tashmë në ?terren? ka zbritur vetë ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili ka ndërmarrë një aksion në kuadër të ?Foltores? me demokratët. Ndërsa në 11 dhjetor pritet të mbahet edhe Kuvendi Kombëtar, për shkarkimin e Lulzim Bashës nga kreu i PD.

Por, tashmë që duket se ?era? nuk po fryn në favor të Lulzim Bashës, kanë filluar të nxjerrin kokën, edhe ?strucët? që dikur i mbanin ison kreut në detyrë Lulzim Basha.

Një ndër ta është edhe Fatbardh Kadilli, i cili del e bërtet nëpër studio televizive, kundër Lulzim Bashës, kur në fakt dikur ka qënë as më pas e as më shumë sesa një ?ushtar? i tij i bindur.

Fatbardh Kadilli është një nga njerëzit që ishte deputet i Partisë Demokratike, i futur në listë nga Berisha. Ishte këshilltar i këtij të fundit, me grupimin e njerëzve që ai mori në vitin 2005.

Në 2013 bashkohet me Lulzim Bashën në garën kundër Sokol Olldashit. Bëhet pjesë e strukturës manipulative dhe vjedhjes së votave brenda PD-së.

Pra, në qoftë se ka një njeri që ka vjedhur e manipuluar një rezultat zyrtar në, i pari është Fatbardh Kadilli, i cili e ka filluar në 2013, duke i shërbyer në mënyrë të turpshme Berishës dhe Bashës.

Më pas Lulzim Basha e bën Sekretar të Burimeve Njerëzore, e ngre në nivel shumë të lartë. Por, Kadilli shkon nga dështimi në dështim.

Shkatërron degën e Lushnjës, shkatërron degën e Beratit, Pogradecit e kështu me radhë. Kudo që ai shkon ka konflikt, ka përplasje dhe përçarje. Nuk arrin dot të bëjë asgjë, kudo ku shkel vëtëm konflikte dhe përplasje.

Është njeriu më i fortë në krah të Bashës, duke goditur çdo njeri tjetër që flet kundër tij. E në rast se ka një ?luftë? të ashpër brenda demokratëve, ajo është 2013-2017 dhe gjithçka ndodhi pas çadrës.

Fatbardh Kadilli është një nga njerëzit që ka mbështetur call centerat që të shanin e të sulmonin ish-drejtues dhe njerëz me kontribute historike në PD. Thjeshtë dhe vetëm me një qëllim: ?Të ikin ata, të vimë ne?.

Por, tani Kadilli po thotë se ai paska qënë kundër Bashës.

Mbrëmjen e djeshme, i ftuar në ?A shoë?, me Adi Krastën, Kadilli ka thënë se tani ?doli fjala e tij?.

?Nga shumica e atyre që 5 muaj më parë ishin kundër meje dhe mbronin me jerm kryetarin humbës, mbronin në jerm kryetarin autokrat sa përjashtoi dhe zotin Berisha pa proces politik etj.

Unë në burrninë time jam në rregull se fjala ime doli. Sot Berisha i ka bërë pjesë të foltores së tij, si kufizimi i mandatit, primaret dhe një parti që duhet të jetë e re?, tha Kadilli.

Pra, lideri që i duhet politikës qenka ish-servili i Lulzim Bashës, që nxori kokën nga ?rëra?, ku e kishte future si struci, kur nuk mori nga Luli, ?shpërblimin? që pretendonte./CNA.al

IDE-ja e dështuar e Kadillit dhe kusarët demokratikas

Fatbardh Kadilli i veshur si SS dhe nderon si nazist

?Fjala ime doli?/ Kadilli: Dikur mbronin kryetarin autokrat, sot kërkojnë largimin

Lajmet e fundit nga