Connect with Us

Fatbardh Kadilli i veshur si SS dhe nderon si nazist

Politikë

Fatbardh Kadilli i veshur si SS dhe nderon si nazist

Publikuar

-

Ndoshta mund të duket çudi, ndoshta duket e pabesueshme, por fotot  e mësipërme  e tregojnë këtë. Janë të sekretarit të burimeve njerëzore të Lulzim Bashës, Fatbardh Kadilli.

Janë foto të shkëputura nga një film. Një film i realizuar me skenar nga Bashkim Hoxha dhe regji të Esat Ibros,  në vitin 1990, kronikë e një nate, ku bëhet fjalë për një grup esesësh gjermane, të cilët  mbledhin banorët në amfiteatrin e qytetit bregdetar për të zbuluar guerilasit etj etj.

Një nga filmat e fundit të Kinostudios ‘Shqipëria e re”  në prag të rënies së komunizmit, ndoshta pak i parë.

Në fakt më kurioz është detaji se Fatbardh Kadilli, siç paska dështuar në politikë më parë paska dështuar edhe në skenë në rolin e një aktori.

Tek fotoja e parë duket në cep majtas ndërsa tek fotoja e dytë është oficeri i parë në krahun e djathtë që nderon si nazist.

Dështoi në politikë vitet e fundit, Lulzim Basha e vendosi sekretar, nuk e emëroi as deputet, nuk e vendosi as në listë, duke e përdhosur dhe hedhur në kosh.

LEXO EDHE:  “Na mungon Sokoli”/ Basha përkujton Olldashin: Djali i tij do ta përmbushë misionin

Nuk ia dha më asnjë detyrë megjithëse e përdori për katër vite për të luftuar brenda PD dhe për të kontrolluar gjithçka i duhej Lulit në bazë.

Por, dështimi i tij vetëm nuk qenka politika, paska pasur edhe një dështim tjetër, atë të aktrimit, kur dikur në ndonjë rol periferik ka tentuar të hyjë në ekranin dhe filmat e Kinostudios “Shqipëria e Re”.

Në fakt nuk ka qenë gjë tjetër thjeshtë një oficer i veshur si gjerman, i dështuar në film, i dështuar edhe në politikë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Bllokimi i mbetjeve të rrezikshme dhe sekuestrimi i tragetit/ PD zbulon “mashtrimin” e Ramës

Publikuar

-

Nga

Dy ditë më parë, policia njoftoi se kishte parandaluar tentativën për futjen e një sasie të konsiderueshme mbetjesh të rrezikshme e të dëmshme për mjedisin dhe shëndetin e njeriut.

Blutë kishin arrestuar në këtë operacion 6 persona dhe kishin sekuestruar tragetin bashkë me sasinë e mbetjeve.

Por Partia Demokratike ka publikuar një video, ndërsa pretendon se ky lajm nuk është i vërtetë, por është i trilluar nga qeveria.

Sipas tyre, policia dhe qeveria mashtruan qytetarët, pasi kryeministri Edi Rama kishte premtuar se nuk do të lejonte të futeshin më kimikate të rrezikshme në vendin tonë.

LEXO EDHE:  Padia e Ramës ndaj Haradinajt/ Basha:Perversitet i shëmtuar anti-kombëtar

LEXO EDHE:  'Vetëm me një çorape'/Aktori i njohur del nudo në rrugët e Londrës

“Një tjetër mashtrim i provuar i Edi Ramës! Shqiptarët u mashtruan publikisht se nuk do të lejoheshin plerat dhe kimikatet e rrezikshme nga jashtë, ndërkohë që Edi Rama i jepte licencë miqëve të tij për këtë biznes kriminal. Edi Rama ka dështuar!”, shkruan PD krahas videos, e cila nxjerr në pah deklaratat e Ramës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kreshnik Spahiu në zi/ Humb njeriun e tij më të afërt

Publikuar

-

Nga

Kreshnik Spahiu ish kryetar AK-se

Ish kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka humbur motrën ditën e sotme.

Zamira Spahiu, është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeҫare, ndërsa lajmin e ka dhënë vetë Spahiu përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Ajo do të përcillet për në banesën e fundit ditën e diel në orën 13:00./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Le të q*hen!”/ Gazetari shpërthen ashpër ndaj mediave dhe politikanëve

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme u bë virale një video ku një gazetare kërkoi mendimin e një qytetari për martesat gay dhe të drejtat e LGBT, ndërsa ky i fundit degjeneroi fjalorin.

Por gazetari Armir Shkurti e ka parë reagimin e tij të ashpër me një qëndrim tjetër. Ai thotë se qytetari i quajtur Sazan, është tipik njëri prej nesh, me 100 halle e telashe, që nuk i dalin paratë dhe ka ca fatura që nuk po i paguan dot.

Sipas tij, Sazani përfaqëson qytetarët që nuk kanë marrë pronat, që po i ikin fëmijët jashtë shtetit dhe që nuk u përmbajt para kamerës, kur me mendje po shante mbarë e prapë politikën.

“Epo po i zbrazem kësaj” ! – ka menduar, duke mbledhur gjithë të sharat e mundshme për Edin, Lulin, Metën, Monikën, Erionin….”, shkruan Shkurti në rrjetet sociale, ndërkohë që nuk i ka kursyer kritikat as për median dhe as për politikanët.

LEXO EDHE:  Surprizon Lulzim Basha/ Tahiri është i lirë sepse ne nuk kemi reaguar

LEXO EDHE:  Padia e Ramës ndaj Haradinajt/ Basha:Perversitet i shëmtuar anti-kombëtar

“Kjo është media sot në Shqipëri! Ajo që me shumë hak Edi Rama e quan “kazan”. Natyrisht është kujdesur personalisht që të kthehet në kazan dhe ia ka dalë! Si të mos shpërthente i ziu Sazan, të cilit tjetërkund i hante e tjetërkund e kruante ajo vajza?

Është një situatë ideale që ilustron marrëdhënien e mediave shqiptare me publikun. Prej vitesh janë shkëputur krejtësisht dhe qëllimisht nga hallet e njerëzve, duke mbushur programacionin vetëm me politikën e orientuar nga rilindja dhe axhendat liberale sponsorizuar nga Soros me Shoqërinë e tij të Hapur. Pra atë “Le të q*hen!” unë më shumë e kuptova si “Ik moj q*u ti me gjithë ata që të paguajnë sanduiçin për palavi të tilla”, nënvizon gazetari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE