LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ke frikë nga ai, provo dhe mbylle transmetimin”/ Përplasje në Komisionin Hetimor

24 Nëntor 2021, 12:12, Politikë CNA

Komisioni Hetimor për 25 Prillin ka  dështuar që të miratojë me konsensus planin e hetimit për procesin e zgjedhjeve të 25 Prillit.

Me 7 vota kundër të ardhura nga PS, 3 vota pro të PD-së dhe me dhe një abstenim të LSI-së, mazhoranca dhe opozita nuk gjetën gjuhën e përbashkët për këtë çështje.

I gjithë ky proces ka kaluar nëpërmjet mes socialistëve dhe demokratëve.

Toni Gogu: Zoti kryetar mos u largoni nga komisioni

 Enkelejd Alibeaj: Ne po ikim, ju mund të këndoni tani.

(Stafi i komisionit sinjalizon se do të mbyllë transmetimin e Komisionit hetimor por menjëherë reagon deputeti i PS-së, Nasip Naço).

Naço i drejtohet ndaj stafit: ?Ke frikë nga ai ti? Provo dhe mbylle transmetimin, hë provo?

Më pas në debat përfshihet deputeti i PD-së

 Ervin Salianji: Pse kërcënon?

 Nasip Naço: Jo mo, le ta provojë?

Lajmet e fundit nga