LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata në PD/ Analisti: Po shkohet drejt përçarjes, Berisha duhet të bëjë këto dy gjëra

24 Nëntor 2021, 18:09, Politikë CNA
Situata në PD/ Analisti: Po shkohet drejt përçarjes, Berisha

Analisti Genc Burimi ka folur mbi zhvillimet politike brenda PD dhe sondazhin e Notos.

I ftuar në emisionin Task Force në SYRI TV me moderatoren Sonila Meço, Burimi u shpreh se PD po përçahet.

?E bën të pakuptimtë sepse sido që të jetë puna po shkojmë drejt një rruge gjyqësore. Kjo parti po përçahet po ndahet dhe se kuptoj pse kërkojmë djallin në detaje. Duhet se si zoti Berisha të gjejë fonde për të mbajtur partinë e re. Të bëjë një apelim për fonde nga militantët?, tha ai.

I pyetur se kush e vendos se kush është parti të re, ai tha: ?Në një shtet të drejtë e vendos drejtësia. Të dyja palët shkojnë në gjykatë, japi argumentat dhe drejtësia vendos. Do ketë një herë të parë edhe në Shqipëri.

Berisha të nxitojë dhe të shikojë ku do ti gjejë fondet. Duhet të bëjë dy gjëra. E para të kryejë financat e partisë së re dhe e dyta se sa deputet do të marrë në parlament.

Berisha është një ?buldozer?. Po i jep një vitalitet jetës politike në Shqipëri. Ku kalon ai çirren njerëzit, bravo i qoftë është politikan. Po të kishte zgjedhjet nesër ai do të bënte tmerr?./CNA.al

Lajmet e fundit nga