LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Diferenca e madhe me Bashën/ Berisha mbështetet nga më shumë se 70% e anëtarëve të PD

24 Nëntor 2021, 18:08, Politikë CNA
Diferenca e madhe me Bashën/ Berisha mbështetet nga më shumë

Analisti Artan Hoxha, ka komentuar, sondazhin e NOTO-s, ku Sali Berisha del qartë fitues ndaj Lulzim Bashës.

Në një lidhje me emisionin Task Force në SYRI TV, Hoxha thekson se diferenca mes Berishës dhe Bashës është e dukshme.

Ai shton se Sali Berisha mbështetet nga më shumë se 70 përqind e anëtarëve të PD-së.

?Sondazhet tregojnë qartë se diferenca është shumë e madhe. Duket se Berisha mbështetet nga mbi 70 për qind e anëtarëve të PD. Diferenca shkon 80 me 10 dhe 10 për qind që është elektorat i pavendosur tek anëtarët. Kur vijmë tek Kuvendi, dimë se ka 7 800 vetë e është numër i lartë.

Atë që shohim si qëndrim të anëtarësisë, do ta shohim në nivelin e anëtarëve të Kuvendit. 4 200 firmat janë reale. Unë kam burimet e mia që ma konfirmojnë. Firmëtarët janë nxitur që ta publikojnë në mënyrë publike firmën e tyre?, deklaroi Hoxha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga