LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Televizioni i Blushit dhe inceneratorëve merr Bashën në mbrojtje

24 Nëntor 2021, 20:31, Politikë CNA
Televizioni i Blushit dhe inceneratorëve merr Bashën në mbrojtje

Pas mbledhjes së 5000 firmave të delegatëve për mbajtjen e Kuvendit Kombetar të PD-së, mediat afër Edi Ramës kanë nisur të marrin në mbrojtje Lulzim Bashën.

Avokatin e mbrojtjes po e bën edhe televizioni i Ben Blushit dhe inceneratorëve, Top Channel. I ftuar në emisionin Open është deputeti Agron Shehaj, i cili është vënë nën sulme nga drejtuesja e emisionit Eni Vasili dhe analistët Andi Bushati dhe Dritan Hila.

Shehaj, teksa u shpreh se firmat që ai verifikoi dje dhe që janë dorëzuar në zyrën e Edi Palokës janë të vërteta, Vasili i sjell në vëmendje atë që ajo e quan investigim i Fiks Fare, ku një gazetare shkoi dhe firmosi formulrin pa qenë delegate. Por në të dyja rastet e publikuara Fiks Fare doli blof pasi firmat ishin doëzuar më parë se sa pretendonin se ishte bërë investigimi.

E përveç kësaj, Eni Vasili, vijon të këmbëngul në një koment që një delegate ka shkruar në faqen e Facebook-ut të Shehajt, ku pretendonte se nuk kishte firmosur për Kuvendin e 11 dhjetorit.

Ndonëse Shehaj është shprehur se nuk e ka të vështirë të verifikoj firmat e 100 delegatëve në njësinë 5 dhe 7 pasi i njeh, sërish analistët dhe Eni Vasili vijojnë ta kundërshtojë se ai është bërë pjesë e Sali Berishës.

?Si drejtues i njësisë 5 dhe 7 mund të them që firmat ishin të sakta. Unë iu garantoj që ka gjëra më të vështira se sa të verifikoj emrat e delegatëve që i njoh. Ps enuk e verifikoni një herë? Mos thashë që 100% e atyre që mora në telefon kanë konfirmuar firmën?, tha Shehaj.

Qartazi, televizioni në ortakëri me pronarët e inceneratorëve, ka nisur të marrë në mbrojtje Bashën, pasi e shohin që ai është braktisur çdo ditë e më shumë nga demokratët./CNA.al

Lajmet e fundit nga