LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bashën e braktis edhe Kryesia e Laprakës/ Mbështesin Kuvendin e 11 dhjetorit

24 Nëntor 2021, 20:41, Politikë CNA
Bashën e braktis edhe Kryesia e Laprakës/ Mbështesin Kuvendin e

Kryesia e degës 11 në Tiranë njeh si legjitim Kuvendin e datës 11 dhjetor. Vendimi është marrë me mbi 2/3 e votave të anëtarëve të Kryesisë së kësaj dege.

24 anëtarë Kryesie nga 33 që janë gjithsej, kanë votuar pro Kuvendit Kombëtar të datës 11.  Po ashtu në këtë degë kanë firmosur 88 delegatë nga 116 që ka e gjithë dega e Partisë Demokratike Laprakë.

Delegatët kanë vendosur që të shpallin publikisht mbështetjen e tyre për Kuvendin e 11 dhjetorit të thirrur nga anëtarësia e PD-së, duke njohur vetëm këtë Kuvend si legjitim.

Ata kanë publikuar edhe emrat e anëtarëve të Kryesisë të cilët kanë shprehur hapur mbështetjen për ‘Foltoren’ e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe thirrjen e Kuvendit Kombëtar në datën 11 dhjetor, ditën e themelimit të Partisë Demokratike.

Deklarata e mbledhjes dhe emrat e 24 anëtarëve të Kryesisë që votuan për Kuvendin e 11 dhjetorit./CNA.al

Lajmet e fundit nga