LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta: Jam politikan koherent, e kam të rëndësishme çështjen e moralit

24 Nëntor 2021, 21:38, Politikë CNA
Meta: Jam politikan koherent, e kam të rëndësishme

Presidenti Ilir Meta, në një intervistë për mediat kosovare, është shprehur se është një politikan koherent që çështjen e moralit e ka shumë të rëndësishme edhe në politikë.

?Jam një politikan koherent që çështjen e moralit e ka shumë të rëndësishme edhe në politikë.?-tha Meta.

Sa i takon Bashës dhe deklaratave të tij për ‘Trekëndëshin e Bermudës’, Presidenti tha se ai shquhet jo vetëm për lapsuse në matematikë, por së fundmi edhe në gjeometri. Meta theksoi se Basha ka katër përgjegjësi madhore.

?Z.Basha ka katër përgjegjësi madhore për kapjen totale të shtetit nga Rilindja, të cilave ai nuk mund t?ju shmanget dot. “-tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga