Connect with Us

Lulzim Basha me slogane kineze/ “Një parti, një Kuvend”

Politikë

Lulzim Basha me slogane kineze/ “Një parti, një Kuvend”

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kryetari i përkohshëm i PD, edhe për disa javë në detyrë, Lulzim Basha në përpëlitjet e tij të fundit për të dorëzuar vulën, pasi partinë ia ka marrë tashmë “Foltorja”, po përpiqet të bëjë disa lëvizje të cilat tregojnë se Luli nuk zhgënjen kurrë.

Pra, është i njëjti, me të njëjtin formë, përmbajtje, pa asnjë ndryshim.

Është Lulzim Basha që “kërcet dhëmbët”, siç i kërciti me Teatrin, me Rrugën e Kombit, me futjen e Fatmir Xhafajt në zyrën e ministrit të Brendshëm, ku trupi i tij do të bëhej pengesa kryesore.

basha
lulzim basha proteste

Në fakt u kthye në trupin e një “prostitute politike”, dhe asgjë më shumë sesa kaq.

Përtej saj, Lulzim Basha ka filluar të trashë dhe zërin, ashtu siç kërcënonte me djegien e mandateve, bojkotin e zgjedhjeve, se do të digjte Shqipërinë, e të tjera si këto.

Sërish ai dje ngriti zërin në Kuvend dhe bënte si trim. Më pas thirri dhe Kryesinë për të gjetur një datë tjetër Kuvendi.

Nuk i pëlqente 11-ta, dhe e vuri 18. Sepse nuk i pëlqen data e themelimit të PD, por do datën që të identifikohet me të.

Por, përtej këtyre, sot ka bërë dhe “perlen” e radhës.

Lulzim Basha ka theksuar se “Do të kemi një parti, dhe një Kuvend”.

Një slogan ky si në Kinë. Vetëm Kina ka një parti dhe një Kuvend.

Sepse Lulit tani i duket se do të ketë një parti dhe dy Kuvende, apo dy parti dhe dy Kuvende. Terma si këto.

Në fakt Partia Demokratike, anëtarët e saj kanë firmosur. Dhe Lulzim Basha jo për 4200 apo për 5 mijë, por edhe qoftë për 200 apo 300 firma, qoftë edhe për 100 apo 200 persona të tjerë që Sali Berisha dhe Foltorja janë mbledhur në gati 20 takime, duhet të ishte aty.

LEXO EDHE:  “Dokumenti konfidencial në tavolinën e Ramës”/ PD: Qeveria dështon në mbledhjen e të ardhurave

Dhe ajo që duhet të kuptojë është pikërisht kjo. Aty ku janë njerëzit shkon lideri. Nuk janë njerëzit që shkojnë tek lideri.

Pra, janë qytetarët që kanë shkuar, janë mbledhur dhe kanë thirrur liderin. Janë anëtarët e partisë, janë militantë, qofshin ato firma dhe jo të një njeriu që është pjesë e Kuvendit. Qofshin dhe 50 firma falso. Mjafton që po mblidhen anëtarët e Partisë Demokratike, drejtues të strukturave. 50 plus një, apo 50 pa një, kjo ka pak rëndësi.

Rëndësi ka që demokratët mblidhen dhe Lulzim Basha të mos përdorë ndaj tyre slogane kineze, por të shkojë atje ku mblidhen demokratët. Sepse kështu duke zgjedhur versionin kinez “Një parti, një Kuvend”, “Hajde popull atje ku jam unë”, nuk ka për të fituar kurrë dhe është një humbës i madh.

Kështu ka humbur në këto tetë vite dhe mesa duket nuk e ka kuptuar atë që ka bërë. Vazhdon të ecë përpara në “çmendurinë” e tij politike.

Lulzim Basha po kërkon që me slogane kineze, “një parti, një Kuvend”, ti mbledhë njerëzit kur do ai, ku do ai dhe siç do ai.

Në fakt Partia Demokratike do të mblidhet kur duan demokratët, ku duan demokratët dhe siç duan demokratët.

Dhe sloganet kineze, “një parti, një Kuvend”, thjeshtë dhe vetëm tregojnë kinezerinë e Lulzim Bashës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Berisha: Edhe vetë Lul Brava e di që nesër do të largohet

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se nesër dyert e selisë së PD, do të hapen pa asnjë diskutim.

Në një deklaratë për mediat para selisë së PD, Berisha tha se edhe vetë “Lul Brava”, sikurse i referohet ai Lulzim Bashës, e di që nesër do të largohet.“Nuk ka asnjë diskutim që dyert do të hapen. Në mënyrë më të vendosur selia do të ju kthehet demokratëve. Nuk ka blind apo beton që mund të pengojë demokratët shqiptarë si njerëz të lirë, të rikthejnë këtë ndërtesë nga burg që e ka shndërruar Edi Rama me pengun e tij Basha. Çdo blind që ndodhet në këtë ndërtesë do të ngarkohet në një kamion dhe do ti dërgohet pranë shtëpisë Lulzim Bravës që ti përdorë për çfarë të dojë. Edhe vetë Lul Brava e do që nesër do të largohet.”-tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha i vendosur/ Nesër hapen dyert e PD

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka paralajmëruar se nesër do të hapen dyert e selisë së PD.

Në një deklaratë për mediat, Berisha theksoi se nuk ka asnjë diskutim që nesër do hapen dyert.Nuk ka asnjë diskutim që dyert do të hapen. Në mënyrën më të vendosur selia do t’u kthehet demokratëve nuk ka blind që mund të pengojë demokratët shqiptarë. Çdo blind që është vendosur në këtë ndërtesë do të parkohet në një kamion dhe të vendoset afër shtëpisë së tij që Lulzim Brava të bëjë ctë doje më te nuk është ndërtesë e një grupi terrorist, por e PD. Edhe vetë Lul Brava e di shumë mirë që nesër do largohet”-tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Grupe të armatosura në selinë e PD/ Berisha: Ju bëj thirrje që të dalin nga aty

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha ka shuar zërat  për dhunë në protestën që do të mbahet ditën e nesërme.

Ai iu ka bërë thirrje personave të armatosur që janë brenda selisë së PD-së që të dalin prej andej dhe të mos bëjnë mercenarin.

I ftoj ata të dalin nga selia të shkojnë në shtëpitë  e tyre, të mos bëjnë mercenarin se do të përballen me pasoja të rënda. Kemi emra,i kemi identifikuar, po përgjegjës për këtë është lulzim Basha, Lulzim brava, i cili nxjerr zëdhënrsin e tij dhe mashtron  se fotot e djeshme janë të dy viteve më parë”, është shprehur Berisha.

LEXO EDHE:  Julian Deda leksion Bashës/ “Bëhu burrë një herë të vetme”

LEXO EDHE:  Duma kërkoi shkatërrimin e PD/ Demokratët: Largohu bashkë me Bashën,11 dhjetori shpresa e vetmeI pyetur se sa do të zgjasë protesta, Berisha nuk ka dhënë ndonjë afat.

“Protesta nis nesër në orën 12 të realizojë qëllimin dhe ky revolucion paqësor nuk ndalet” është shprehur ai për gazetarët./CNA.al

LEXO TE PLOTE