LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjedhje e dhunë në familje/ Policia e Korçës vë në pranga dy autorët

17 Nëntor 2021, 11:43, Politikë CNA

Policia e Korçës ka vënë në pranga shtetasin Y. B., 59 vjeç, i shpallur në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Korçë, me vendimin e datës 21 Korrik 2021, e ka dënuar këtë shtetas me 4 muaj burg, për veprën penale ?Vjedhja?.

Gjithashtu në pranga është vënë edhe shtetasi K.K., 42 vjeç, banues në Korçë, i cili ka thyer vendimin e Gjykatës dhe ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases V. K., 36 vjeçe, e cila është e pajisur me urdhër mbrojtjeje./CNA.al

Lajmet e fundit nga