LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama vizitë zyrtare në Itali/ Çfarë do diskutojë me homologun Italian

17 Nëntor 2021, 11:00, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ndodhet këtë të mërkurë në Romë, ku po zhvillon një vizitë zyrtare me homologun italian, Mario Draghi.

Ashtu siç ishte paralajmëruar, në qendër të diskutimeve mes tyre pritet të jenë tema e njohjes së pensioneve të qytetarëve shqiptarë në Itali, si dhe bisedime për thellimin e bashkëpunimit dypalësh mes dy vendeve./CNA.al

Lajmet e fundit nga