LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tirana zhvendos ditën por jo stadiumin/ Zbardhet Axhenda e Kupës së Shqipërisë

16 Nëntor 2021, 09:46, Sport CNA

Ndeshja e kthimit për 1/8 e Kupës së Shqipërisë mes Tiranës dhe Dinamos do luhet në ?Air Albania?. Dueli u përfol për t?u zhvendosur në Elbasan për shkak të numrit të madh të ndeshjeve në stadiumin kombëtar, me bardheblutë që kanë zyrtarizuar edhe datën.

Të enjte në 18 nëntor në orën 19:45 do zhvillohet derbi i kryeqytetit për Kupë, me bardheblutë që kanë një detyrë të vështirë për të rikuperuar dy golat e ndeshjes së parë. Kujtojmë se Blutë e Shkëmbit fituan 2-0 po në ?Air Albania?.

Njoftimi:

Kupa e Shqipërisë- Ndeshja e rradhës:Luhet të Enjten, datë 18/11/2021, ora 19:45 në stadiumin ?Air Albania? ndeshja KF Tirana-FK Dinamo e vlefshme për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Biletat e takimit mund ti gjeni pranë biletarisë në stadiumin ?Selman Stërmasi?.Ndeshja do të transmetohet live në Supersport.

Lajmet e fundit nga