LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trendi i veshjeve vjeshtë-dimër në mbledhjen e kryesisë së PD/ Bushati tallet keq me Bashën

15 Nëntor 2021, 09:57, Politikë CNA
Trendi i veshjeve vjeshtë-dimër në mbledhjen e kryesisë

Kryesia e PD-së, e zgjedhur në fund të muajit gusht, do të zhvillojë sot mbledhjen e parë, të thirrur nga kryedemokrati Lulzim Basha.

Mbledhja do të zhvillohet në orën 16:00, në selinë blu, ndërsa lidhur me këto zhvillime ka reaguar dhe ish-anëtarja e Kryesisë së PD-së, Endira Bushati.

Me ironi ajo shkruan se përveç ?situatës politike dhe interesit të PD? çfarë tjetër mund të diskutohet në Kryesinë e PD???? Për trendin e veshjeve vjeshtë-dimër 2021-2022??? Apo historinë më të fundit të Jennifer Lopez???

?Diskutime dhe vendimmarje mbi situatën politike, si dhe marrjen e masave për të mbrojtur i nteresin e Partisë Demokratike dhe funksionimin demokratik të organeve të saj?.

Ky është Rendi i Ditës për Mbledhjen e Kryesisë së PD sot, siç bëhet e ditur nga media.

Në pamje të parë, dikush që e lexon, mund të thotë: ?mirë është, ç?të keqe ka????.

Ata që kuptojnë se si zhvillohet një mbledhje organi kolegjial, institucioni publik, partie politike apo enti privat?..në fakt, do të qeshin me këtë Pikë të vetme të Rendit të Ditës?.

Çfarë ?rende ditësh? që nuk përmbajnë ?Diskutime dhe dhe vendimmarje mbi situatën politike, si dhe marrjen e masave për të mbrojtur interesin e Partisë Demokratike dhe funksionimin demokratik të organeve të saj??.KANË MBLEDHJET E KRYESISË SË PD?????!!!!!!

Për çfarë tjetër përveç ?situatës politike dhe interesit të PD?, mund të diskutohet në Kryesinë e PD???? Për trendin e veshjeve vjeshtë-dimër 2021-2022??? Apo historinë më të fundit të Jennifer Lopez???

Si mund të jetë ?Rendi i Ditës? kaq i përgjithshëm, pa një projekt a draft vendimesh, për të cilat, anëtarët e Kryesisë, duhet të njihen paraprakisht, për t?u informuar, për t?u qartësuar, për të diskutuar e për të vendosur?????

Në fakt, ky ?Rend Dite?, i përgjithshëm, i turbullt dhe që s?lë të kuptohet asgjë, është stili i Lul Bashës për mbledhjet?.pa rend dite të caktuar, pa procesverbal, pa procedurë?.dhe mbi të gjitha me ?efekt surprizë? për anëtarët, me teorinë e ?faktit të kryer:

Vendimi është marrë, e ka marrë Luli, sot në mbledhje thjesht komunikohet!”/CNA.al

Lajmet e fundit nga