LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Si nuk i ka mbetur pak dinjitet këtij njeriu”/ Bujar Nishani një tjetër “shuplakë” Lulzim Bashës

15 Nëntor 2021, 07:57, Politikë CNA
“Si nuk i ka mbetur pak dinjitet këtij njeriu”/ Bujar Nishani

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka ?kryqëzuar? kreun e PD-së në detyrë, Lulzim Basha.

Ky i fundit i ka quajtur zgjedhjet në Kosovës, si leksion demokracie, por Nishani ka reaguar duke pyetur se si nuk i ka mbetur pak dinjitet dhe moral politik këtij njeriu

?Lulzim Basha uron Kosovën për ?leksion demokracie?!

Si nuk i ka mbetur pak dinjitet dhe moral politik këtij njeriu ?

Si mundet të flas për vlera demokracie dikush që nuk ka as minimumin e vlerës së demokracisë, autori i minimit të institucioneve dhe pa pikën e dinjitetit politik ??, shkruan Nishani në rrjete sociale.

Sipas të njëjtit, Lulzim Basha bën sikur nuk kupton që në Kosovë, partia simotër e PD, LDK vetëm në më pak se një vit pas daljes në opozitë rikthehet fuqishëm si fituese e votave popullore në zgjedhjet e radhës.

?Imagjinoni se çfarë do të kishte bërë Lumir Abdixhiku në Kosovë, sikur të kishte veç humbje pas humbjesh për 8 (tetë) vite rrjesht ?

Për ne në Shqipëri, treguesi që vjen nga Kosova është shembulli skandaloz i Lulzim Bashës në raport me demokracinë, kulturën, qytetarinë.

Eshtë çështje pengu !

Të ringremë PD, për të mbrojtur Kombin?, shkruan më tej Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga