LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Foltorja, një ndër forumet më demokratike”/ Kokalari tregon qëllimin e saj

14 Nëntor 2021, 10:49, Politikë CNA
“Foltorja, një ndër forumet më demokratike”/ Kokalari

Aktivistja shqiptare, e cila jeton në SHBA, Evi Kokalari është një ndër personat që ka dalë hapur në krah të ish-kryeministrit Berisha dhe I është bashkuar ?Foltores? me demokratët.

Në një postim në rrjetet sociale, Kokalari shkruan se ?Foltoret?, janë kthyer në forumet më demokratike që kemi parë në 30 vitet e Demokracisë Shqiptare dhe se vetëm Sali Berisha mund ti jepte jetë këtij lloj formati.

Po ashtu, ajo thekson se një ndër qëllimet e saj është edhe ndërtimi i Konservatorizmit të mirëfilltë në Shqipëri.

?Foltoret janë kthyer në forumet më demokratike që kemi parë në 30 vitet e Demokracisë Shqiptare. Ato janë bërë vatër bashkimi për të gjithë demokratët Shqiptarë, duke futur këtu dhe Diasporën.

Vetëm Sali Berisha mund ti jepte jetë këtij lloj formati.

Personalisht e falenderoj që më ka dhënë këtë platformë pa asnjë limit, për të shtyrë atë që unë vërtetë e kam për zemër dhe që është një nga qëllimet e mia në jetë – ndërtimi i Konservatorizmit të mirëfilltë në Shqipëri.?-shkruan Evi Kokalari./CNA.al

Lajmet e fundit nga