LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Po vjen dimri i vetmisë së madhe”/ Tjetër goditje kundër Bashës

14 Nëntor 2021, 08:46, Politikë CNA
“Po vjen dimri i vetmisë së madhe”/ Tjetër goditje

Drejtuesi i Qendrës për Çështjet e Informimit Publik (INFOÇIP), Gerti Shella shkruan se një goditje tjetër e madhe ka ardhur edhe nga gjermanët, kundër kreut në detyrë të PD, Lulzim Basha.

Shella, në një postim në rrjetet sociale, ka shpërndarë një reagim të Këshilltarit Gjerman, Martin Henze, i cili e akuzon Bashën për përhapje të lajmeve fake dhe i kërkon të japë dorëheqjen.

?PO vjen dimri i vetmise se madhe per Lul Bashen. Sot ne menges i ka mberritur goditje edhe nga gjermanet. Martin Henze, të cilin PD e Bashes e ka konsideruar me pare si “njeriu i afërt i kancelares Merkel”, ka kërkuar SOT qe BASHA te stopoje perhapjen e FAKE NEËS dhe TE DOREHIQET MENJEHERE! Ne ballfaqimin e tij te fundit me LSI, BASHA humbi piket qe i kishin mbetur. Gjermani Henze po e akuzon si perhapes te ‘FAKE NEËS”…keto dite te gjithe po i thone: DOREHIQU! Sa keq?-shkruan Gerti Shella./CNA.al

?Mjaft më me lajme fake, jep dorëheqjen?/ Këshilltari gjerman ?kryqëzon? Bashën

Lajmet e fundit nga