LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vettingu në politikë/ Basha: Duhet të rrëzojmë murin e korrupsionit

14 Nëntor 2021, 07:50, Politikë CNA
Vettingu në politikë/ Basha: Duhet të rrëzojmë murin e

Kryetari në detyrë i PD, Lulzim Basha, ka përsëritur sërish deklaratën e tij duke thënë se Shqipëria ka nevojë për vetting në politikë.

Në një postim në Twitter Basha shkruan se, që Shqipëria të vazhdojë rrugën e saj drejt BE, duhet të rrëzohet muri i korrupsionit.

?Që të mos jemi të parët në Europë për përhapjen e korrupsionit në të gjitha nivelet e qeverisjes dhe të dytët në botë për ryshfetin, Shqipëria ka nevojë për vetting në politikë. Rrëzimi i murit të korrupsionit, si pengesa që varfëron familjet shqiptare, cënon rendin & sigurinë dhe vret demokracinë, do çlirojë potencialin e jashtëzakonshëm të Shqipërisë dhe do të hapë rrugën drejt BE-së. #vettingnëpolitikë?, shkruan Basha në Twitter.

Lajmet e fundit nga