LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD Elbasan nxjerr blof Bardhin/ E vërteta e mbledhjes së firmave dhe sa delegatë e duan mbajtjen e Kuvendit

13 Nëntor 2021, 15:33, Politikë CNA

Sekretari i degës së PD në Elbasan Blendi Himçi ka nxjerrë blof Gazment Bardhin.

Ky i fundit, dy ditë më parë, në një konferencë për media nga selia blu u shpreh se Suel Çela në Elbasan, i cili është një person problematik, me disa rekorde kriminale dhe subjekt i OFL, është angazhuar në mbledhjen e firmave për Kuvendin e PD.

Por këto deklarata u hodhën pushtë nga sekretari i PD Elbasan, i cili në një reagim për MCN deklaroi se nuk ka pasur asnjë ndikim nga persona të tjera. Himçi thekson se nga 409 delegatë që ka PD e Elbasanit, kanë qenë 272 persona që kanë plotësuar formularin dhe kanë kërkuar mbajtjen e Kuvendit Kombëtar.

?Kurrësesi nuk ka pasur ndikim asnjë nga lkëta persona që ju përmendët. Kanë qenë gjithësej delegatë 272 nga 409 delegatë që kanë firmosur për thirrjen e Kuvendit Kombëtar të PD. Faktikisht unë do ta shprehja këtë një tymnajë që zoti Bardhi ka hedhur për procesin e mbledhjes së firmave, për plotësimin e formularit dhe për thirrjen e Kuvendit Kombëtar të PD?, tha Himçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga