LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Mjaft më me lajme fake, jep dorëheqjen”/ Këshilltari gjerman “kryqëzon” Bashën

14 Nëntor 2021, 08:36, Politikë CNA

Këshilltari gjerman pranë selisë së PD, Martin Henze ka reaguar në lidhje me një deklaratë të kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, ku kjo e fundit thotë se për djegien e mandateve, Basha I ka thënë se ka mbështetjen e Merkel.

Në një postim në rrjetet sociale, Martin Henze i jep një ?shuplakë? të fortë Lulzim Bashës, ndërsa shkruan ?mjaft më me fake neës? dhe I kërkon që të japë dorëheqjen.

?Nga pikëpamja e një gjermani mund të them vetëm këtë: Basha mjaft komunikove lajme fake, mos mendo vetëm për veten tënde, por edhe për të ardhmen e popullit shqiptar, respekto Kushtetutën, ligjet partiake, mos përvetësoni fondet e partisë, bëhu i denjë, jep dorëheqjen menjëherë.?-shkruan Martin Henze./CNA.al

Lajmet e fundit nga