LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Grabitqarë të frikshëm”/ Ish-ministri socialist: Peshkaqenët e mëdhenj, po hanë të vegjlit

14 Nëntor 2021, 09:31, Politikë CNA
“Grabitqarë të frikshëm”/ Ish-ministri socialist:

Ish-ministri i Financave në qeverisjen e socialistëve, Arben Malaj, në një postim në rrjetet sociale, shkruan se një peshkatar i Vlorës, i ka shprehur shqetësimin nga peshkaqenët, që sipas po po shfaqen extremisht të uritur dhe janë më grabitqarë të frikshëm.

Më tej, Malaj shigjeton në mënyrë indirekte politikën, ndërsa shkruan se ?Po peshkaqenet e medhenj po i hane peshkaqenet me te vegjel???.

?Mirëmëngjesi, peshkatari që po më mesonte, ishte i shqetësuar, ka mbetur pak peshk më tha. I trembej shume peshkaqëneve që e “pëlqejnë” gjirin e Vlores. Ai kishte frike se ata po shfaqen extremisht të uritur dhe jane me grabitqare te frikshem.

Kushed i sa kane vuajtur popujt ne historine tyre disa qindra vjecare qe kane vertetuar aksiomën politike se : ” Peshku i madh e ha peshkun e vogel”

Po peshkaqenet e medhenj po i hane peshkaqenet me te vegjel??

Fat i madh që peshkaqenët i urrejnë librat, prandaj nuk po hane edhe ata.

Ditë të bukur!?-shkruan Arben Malaj./CNA.al

Lajmet e fundit nga