LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Panorama e Shqipërisë së Rilindjes/ “Vrasje, pastrim parash, çmime stratosferë”

14 Nëntor 2021, 09:17, Politikë CNA
Panorama e Shqipërisë së Rilindjes/ “Vrasje, pastrim

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri ka bërë një panoramë të Shqipërisë, në qeverisjen e Rilindjes.

Në një postim në rrjetet sociale, Kulluri ndërsa reagon edhe në lidhje me vrasjen e dyfishtë që tronditi Tiranën mbrëmjen e djeshme, shkruan se në vendin tonë, mund të vrasësh, largohesh me makinë dhe ta djegësh po në gjysëm ore dhe të shohesh në kolltukun e shtëpise kronikat live në TV!

?Shqipëria e Rilindjes!

Po guxove të rregullosh çatinë e shtëpisë pa leje, për gjysëm ore të vijnë tërë policitë dhe inspektoriatet e shtetit në derë!

Ama, mund të vrasësh, largohesh me makinë dhe ta djegësh po në gjysëm ore dhe të shohesh në kolltukun e shtëpise kronikat live në TV!

Gjithësesi sheshet e Rilindura urbane janë shtruar me pllaka nga jugu në veri dhe inaugurohen nga 5 herë!

Rroga nuk të rritet 8 vite rresht ndërsa çmimet e apartamenteve rriten me ritmin e lartësise së kullave!

Për 10001 euro në banke të nxjerrin sytë ministria e Financave, ama po ke për të pastruar 1 000 000 euro nuk të hyn gjemb në këmbë!

Të na rrojë Rilindja e Shqipërisë virtuale!?-shkruan Edvin Kulluri./CNA.al

Lajmet e fundit nga