LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Kryeshkencëtari shqiptar”/ Eksperti i shëndetit publik “masakron” Ramën   

14 Nëntor 2021, 11:34, Politikë CNA
"Kryeshkencëtari shqiptar”/ Eksperti i shëndetit publik

Eksperti i shëndetit piublik, Erion Dasho ndërsa komenton një deklaratë, ku thuhet se ?nxitja për të bërë teste është e lidhur me interesa financiare të lobeve të industrisë farmaceutike?, ka hedhur kritika të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Dasho shkruan se pikërisht këto deklaronte edhe Rama, në kulmin e pandemisë.

Sipas tij, nuk është çudi që besimi tek institucionet sot është zero dhe është vetë Rama që I bëri jehonë të njëjtave teori konspirative që sot i promovojnë Çakot me shokë.

?As më shumë, as më pak, por këto ynere deklaronte vjet në kulmin e pandemisë, kryeministri ynë. Ndërkohë që gjithë bota aplikonte përafrimin Testim, Gjurmim, Trajtim, “kryeshkencëtari” shqiptar i bënte jetonë të njëjtave teori konspirative që sot i promovojnë Çakot me shokë!

Nuk është çudi që besimi tek institucionet sot është zero! Nuk është çudi që në nëntor 2020 nisi një katastrofë me shëndetin dhe jetën e shqiptarëve që rezultoi në 16 mijë të vdekur!

Fatkeqësisht, ende shohim politikanë që bëjnë protagonistin, në vend që të kërkojnë falje dhe të shkojnë para drejtësisë për dëmet e pallogaritshme që shkaktuan gjatë pandemisë me paditurinë dhe, shpesh, me makutërinë e tyre…?-shkruan Erion Dasho.

Lajmet e fundit nga