LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“E kam të vështirë ta kapërdij!”/ Kulluri bën reagimin e fortë pas deklaratës së Bashës

14 Nëntor 2021, 19:01, Politikë CNA
“E kam të vështirë ta kapërdij!”/ Kulluri

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar, Edvin Kulluri, ka dalë me një reagim në rrjetet sociale, pas deklaratave të Lulzim Bashës, i cili tha se ka qenë 17 vjeç ka lidhur besën me Sali Berishën dhe se ai është i vetmi që ka bashkëpunuar në politikë.

Kulluri shkruan se Basha duhet të tërhiqet nga gënjeshtra e sotme ose të konfirmojë dikush tjetër bisedën që ka bërë.

?Te dashur miq! Sado te perpiqem mos te merrem me kete njeri, ky eshte aq ?talent? saqe eshte e pamundur te mos them edhe sot dy fjale!

Duke mos e perjashtuar faktin qe i ka dhene doren Berishes 17 vjec ne takime ku ka perkthyer, kete punen e ?beses? per demokracine dhe te miren e PD e kam te veshtire ta kaperdij!

Pervec dores Berisha e shumta mund ti kete dhene ndonje autograf, ndersa Basha mund ti kete thene ?faleminderit doktor?!

Genjeshtrat pa hesap ne dite hallit i kuptoj, por ky ka nje histori shumevjecare genjeshtrash edhe kur s?ka patur halle si keto te Kuvendit dhe firmave te shumices per ta larguar!

Eshte i vetmi njeri qe kam njohur dhe bashkepunuar ne politike qe genjen kot dhe pa asnje arsye!

Ose duhet te terniqet nga genjeshtra e sotme ose duhet ta konfirmoje dikush tjeter biseden qe paska bere me Berishen!?/CNA.al

Lajmet e fundit nga