LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Leksion nga Kosova”/ Kadilli: Demokracia jo peng i elitave të korruptuara, duhet t’i përzëmë

15 Nëntor 2021, 09:26, Politikë CNA
“Leksion nga Kosova”/ Kadilli: Demokracia jo peng i elitave të

Ish-kanididati për kryetar të PD, Fatbardh Kadilli ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e mbajtura një ditë më parë në Kosovë.

Në një postim në rrjetet sociale, Kadilli shkruan se Kosova I dha një leksion politikës shqiptare, duke treguar se demokracia nuk është paftësi e shqiptarëve, por e elitës së korruptuar politike.

?Leksion nga Kosova: Demokracia jo peng i elitave të korruptuara

Kosova tregoi se demokracia nuk është paftësi e shqiptarëve, por e elitës së korruptuar politike. Kosova, tregoi si votohet lirë dhe ndershëm, dhe mbi të gjitha tregoi si humben zgjedhjet me nder dhe dinjitet.

Kosova është në brezin e tretë dhe të katër të udhëheqësve partiakë, duke i qarkulluar të gjithë në më pak se dy dekada. Ne jemi ende tek i pari apo, maksimumi i pari e gjysëm.

Sali Berisha ka që në dhjetor 1990 që nuk ikën dhe kërkon të bëhet prapë kryetar e kryeministër. Lulzim Basha ka që në vitin 2015 që nuk i zbret benzit dhe nuk e lëshon vulën. Ka për të humbur pa ndërprerje dhe prapë nuk do e lëshojë deri sa të bëhet sa Berisha në moshë.

Edi Rama ka që në vitin 1999 dhe duket se do rrijë deri më 2999.

Ne duhet të përzëmë shpesh e shpejt udhëheqësit, sidomos ata që humbasin nëse duam një të ardhme me dinjitet dhe mundësi në Shqipëri.?-shkruan Kadilli./CNA.al

Lajmet e fundit nga