LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha i “tmerruar” nga mbledhja e Kuvendit/ Hedh në “sulm” Gazment Bardhin

11 Nëntor 2021, 13:46, Politikë CNA
Basha i “tmerruar” nga mbledhja e Kuvendit/ Hedh në

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duket në panik, nga frika e shkarkimit nga Kuvendi Kombëtar i PD.

I gjendur në panik nga mbledhja e firmave për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar ne 11 dhjetor, Basha duket se ka hedhur në ?sulm? Sekretarin e tij, Gazment Bardhi.

Ky i fundit ka dalë sërish sot në një deklaratë për mediat, ku tha se në protokollin e PD nuk ka asnjë firmë për mbledhjen e Kuvendit.

?Firmat duhet ti depozitojnë në protokollin e PD. Çdo institucion ka përgjegjësinë për të respektuar vullnetin e demokratëve.

Ka përgjegjësi për të ndjekur çdo proçedurë në lidhje me thirrjen e organeve të partisë.

Por, besoj jeni dhe ju dëshmitarë që deri në këtë moment në PD, në zyrën e protokollit, ka punonjës administrata e PD, nuk jemi institucion në ilegalitet.

I vetmi hall i PD janë hallet e demokratëve. I vetmi hall i demokratëve është largimi një orë e më parë i regjimit të Ramës.

Rikonfirmoj për çdo anëtar se jo vetëm nuk është depozituar ¼ e firmave, por në momentin që flasim nuk ka një firmë të depozituar. Nuk e kuptoj ku qëndron problemi i mosdorëzimit zyrtar të firmave në protokollin e PD?-tha Bardhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga