LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Peng-kryetarin e ka zënë paniku"/ Noka: Asgjë nuk e ndal vullnetin e demokratëve

11 Nëntor 2021, 13:17, Politikë CNA
"Peng-kryetarin e ka zënë paniku"/ Noka: Asgjë nuk e

Deputeti i PD, Flamur Noka , në një deklaratë për mediat ka deklaruar se janë dorëzuar 4200 firmat e mbledhura për mblehdjen e Kuvendi Kombëtar.

Noka shprehet se Lulzim Basha në sytë e demokrtaëve është një peng kryetar. Gjithashtu noka ka bërë me dije se vijojnë ende të mblidhen firma dhe pritet që numri të kalojë mbi 5000 firma.

?Pengkryetarit i kanë mësuar një gjë mënyra më e mirë për tu mbrojtur është të sulmosh. Shqiptarët e dinë se kush është pengu dhe kush është peng i Ramës për tetë vite.

Të gjitha qartësisht e paraqesin Bashën në sytë e demokratëve një peng kryetar. Ka dhe një ministër të shuarjes që quhet Basha dhe paguhet nga qeveria. Është një pakicë. Demokratët kanë shprehur vullnetin e tyre në firmat e delegatëve. Po vazhdojnë ende të mblidhen.

Shifrat do të kalojnë shifrën 5 mijë. Paniku që e ka zënë peng kryetarin duket tek histeria si flasin dhe si sulmojnë. Asgjë nuk e ndal vullnetin e demokratëve?, është shprehur Noka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga