LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KQZ merr vendimin për Tom Doshin

11 Nëntor 2021, 11:43, Politikë CNA
KQZ merr vendimin për Tom Doshin

Disa ditë më parë, Prokuroria e Përgjithshme bëri të ditur se ka mbyllur hetimet dhe ka miratuar rezultatin e verifikimit, për subjektin Tom Doshi, në kuadër të ligjit për Dekriminalizimin.

Dhe dosja i kaloi Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, si organ kompetent.

Ndërkohë, sot KQZ ka mbyllur procedurën, duke mos marrë asnjë vendim për Tom Doshin, me arsyetimin se ai tashmë nuk ka mandat deputeti.

?Jemi përballë rastit që nuk përfshihet më në sferën e ligjit të dekriminalizimit. Nuk ka mandat deputeti e as ndonjë mundësi që ta fitojë atë? tha kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi./CNA.al

Prokuroria ?lan duart?/ Tom Doshi në ?dorë? të KQZ-së

Lajmet e fundit nga