LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I dorëzohen firmat e 4200 delegatëve/ Flet Paloka: Do të bëhet verefikimi një nga një

10 Nëntor 2021, 20:00, Politikë CNA
I dorëzohen firmat e 4200 delegatëve/ Flet Paloka: Do të

4200 firmat e mbledhura për thirrjen e Kuvendit Kombëtar janë dorëzuar mbrëmjen e sotme në zyrën e kryetarit të Këshillit kombëtar të PD, Edi Paloka.

Duke folur për mediat Paloka, tha se këto formularë do të qëndrojnë të mbyllura për tu hapur ditën e Kuvendit të Jashtëzakonshëm.

?Firmat janë depozituar në zyrën time. Nuk ka asnjë institucion të bëjë verefikimin, përveç Kvendit të PD.

Një kërkesë e veçantë që është nga firmëtarët dhe përfaqësuersit e tyre, është që të ruhet fshehtësia e të dhënave të tyre.

Këto formularë do të qëndrojnë të mbyllrua për tu hapur vetëm ditën e Kuvendit të Jashtëzakonshëm ku do të bëhet verefikimi një nga një.

Unë jam një nga ata që nuk ka firmosur. E drejta për të mbledh kuvendin është e demokratëve.

Ne kemi detyrimin të ndjekim gjithë proceduarat dhe të sigurojmë që Kuvendi të shkojë sa më mirë?, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga