LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dorëzimi i firmave për mbledhjen e Kuvendit/ Këlliçi: Berisha ka zbritur në ring të fitojë betejën

11 Nëntor 2021, 07:32, Politikë CNA
Dorëzimi i firmave për mbledhjen e Kuvendit/ Këlliçi:

Një ditë më parë janë dorëzuar 4200 firmat për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD.

Ish drejtuesi i FRPD dhe deputeti Belind Këlliçi ka deklaruar se është pro Kuvendit Kombëtar dhe se është një nga ata personat që ka firmosur.

I ftuar në emisionin 7pa5 në Vizion Plus, Këlliçi ka theksuar se ish kryeministri Sali Berisha ka zbritur në ring për të fituar betejën e tij, gjë që sipas tij duhet ta kishte bërë kryetari Lulzim Basha.

?Berisha ka zbritur në ring, të fitojë betejën e tij. Zoti Basha duhet të zbresë në ring të bindë demokratët, duhet ta kishte ngritur ai Kuvendin Kombëtar. Jam pro Kuvendit. Kam firmosur dhe unë. Si mund kryetari i partisë të kapet ndaj penaliteteve. Kryetari jep shpejgime si firmat nuk janë dhënë në kohën e duhur në mënyrën e duhur?, është shprehur Këlliçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga