LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Të gatshëm të ulemi”/ Gjiknuri i “shtrin dorën” opozitës, mesazh për zgjedhjen e presidentit

11 Nëntor 2021, 11:34, Politikë CNA
“Të gatshëm të ulemi”/ Gjiknuri i “shtrin

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri ka deklaruar nga Elbasani se janë të gatshëm të ulen me opozitën për Reformën Zgjedhore.

Gjiknuri ka theksuar se PS nuk përizhet me punët e brendshme të PD, pasi Partia Demokratike e ka luftën brenda saj.

?Komisioni për Reformën Zgjedhore ka një standard. Është po ai objekt pune si në vitin 2017. Ne jemi të gatshëm të ulemi në komision e për të adresuar çështjet e mbetura. PD luftën e ka mes vete. Ne nuk përzihemi në punët e brendshme të PD. Së kë do të kenë lider ata, e vendosin vetë ata të PD. Por nga ana tjetër, se kush do të jetë kryeministër do ta zgjedhë populli pas 4 vitesh?, tha Gjiknuri.

Ndër të tjera Gjiknuri ka folur dhe për zgjedhjen e presidentit të ri, duke u shprehur se,  synimi i tyre është të zgjidhet një president konsesual, e shtoi se janë të hapur të presin propozime nga opozita.

?Synohet të jetë një president konsensual. Ne jemi të hapur të presim edhe propozime nga opozita?, nënvizoi Gjiknuri./ CNA.al

Lajmet e fundit nga