LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta bën “paqe” me mazhorancën/ Presidenti dekreton tre ligje

11 Nëntor 2021, 09:35, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta duket se ka bërë ?paqe? me mazhorancën, ndërsa ka dekretuar dhe tre ligje.

Disa ndryshime në marrëveshjen me Pfizer për vaksinat, ratifikimi i Konventës së KiE për Bashkëprodhimin Kinematografik si dhe marrëveshja për shmangien e tatimit të dyfishtë me Izraelin ishin tre ligjet që tashmë pritet të botohen në fletoren zyrtare.

Në një njoftim të Presidenencës thuhet se në zbatim të Kushtetutës, Meta ka dekretuar me shpallje, ligjet si më poshtë:

“- Ligjin nr. 106/2021 ?Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 30, datë 27.9.2021 ?Për miratimin e disa ndryshimeve të nënshkruara në marrëveshjen për prodhimin dhe furnizimin nga dhe ndërmjet Pfizer Export B.V. dhe Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale të Shqipërisë, ministrit të Shtetit për Rindërtimin dhe Institutit të Shëndetit Publik, miratuar me aktin normativ nr. 3, datë 18.1.2021, të Këshillit të Ministrave?.

-Ligjin nr. 109/2021 ?Për ratifikimin e Konventës së Këshillit të Europës për Bashkëprodhimin Kinematografik (e rishikuar), Roterdam, 30.1.2017?.

-Ligjin nr. 108/2021 ?Për ratifikimin e konventës ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe qeverisë së shtetit të Izraelit për shmangien e taksimit të dyfishtë dhe parandalimin e evazionit fiskal në lidhje me tatimin mbi të ardhurat?./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga