LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk ka berishistë apo bashistë”/ Këlliçi: Ka demokratë që kërkojnë ringritjen e PD

11 Nëntor 2021, 07:50, Politikë CNA
“Nuk ka berishistë apo bashistë”/ Këlliçi: Ka

Deputeti i PD-së, Belind Këlliçi, i cili është rreshtuar në krah të Foltores, ka thënë se ai një nga firmëtarët për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të PD-së.

Në emisionin 7 pa 5, në Vizion Plus, Kelliçi se  mbështet një rithemelim të PD.

Sipas Këlliçit nuk ka berishist apo bashist, dy kampe siç po thuhet, ka vetëm demokratë.

?Si kryetar i FRPD-së, kam detyrime ndaj të rinjve. Nuk më bën berishst, pjesëmarrja në Foltore.  Sikur me 25 prill nuk kam lënë vend pa kërkuar vota për Bashën dhe PD. Kjo nuk më bën bashist?, është shprehur Këlliçi.

Më tej Këlliçi është ndalur tek vendimmarrja e Bashës për Berishën.

Ai ka lëshuar kritika ndaj Bashës, duke thënë se që nga dita që ka komunikuar vendimin nuk ka gjetur guximin të dalë e ta argumentojë.

?Nuk mund të pretendosh që bëtejen tënde ta bëjnë të  tjerët, kjo është beteja e tij politike?, ka thënë Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga