LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kjo është histeri”/ Juristi mesazh të fortë Bashës: Ka vetëm një rrugë

11 Nëntor 2021, 12:19, Politikë CNA
“Kjo është histeri”/ Juristi mesazh të fortë

Juristi Çlirim Gjata ka komentuar situatën politike në PD dhe përplasjet mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut në detyrë, Lulzim Basha.

Nga studio e Abcnews, Gjata i drejtoi një mesazh të fortë Bashës, ndërsa theksoi se Kuvendi, është e vetmja zgjidhje për këtë situatë.

?Kjo që po ndodh është histeri politike?. ?E vetmja rrugë për të kaluar këtë krizë është Kuvendi. Në Kuvend duhet të jetë edhe Basha?, tha Gjata.

Ndërsa, analisti Mentor Kikia ngriti disa pyetje sa i përket ruajtes së sekretit të firmave.

?Pse duhet ti dije Berisha dhe jo Basha se kush janë firmëtarët? Këtu ka një pistë gri. Ose ka të drejtë Bardhi që thotë që s?janë plotësuar firmat, ose Berisha dhe mbështetësit e tij duan që këto lista të mos bien në dorë të Bashës dhe të bëhen objekt i shantazhit pazarit i negociatave. Por nëse në Kuvend nuk vijnë këto fletë s?kanë vlerë. Pyetja që ngre pse e kishte kaq shumë merak Berisha ruajtën e sekretit të këtyre formularëve? Të pretendosh qe do të ruash konfidencialitetin e kartës së partisë, nuk qëndron?, tha Kikia

Lajmet e fundit nga