LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi kapet “mat” nga gazetarët/ Pranon se është “ilegal”

11 Nëntor 2021, 14:12, Politikë CNA
Bardhi kapet “mat” nga gazetarët/ Pranon se është

Gazment Bardhi është kapur ?mat? sot nga gazetarët, të cilët i kujtuan që në gusht 2021 është emëruar Sekretar i Përgjithshëm në kundërshtim me statutin e PD, sipas të cilit duhet të ishte zgjedhur me votim të fshehtë.

Por, ?pa dashje?, Bardhi duket se ka pranuar se është ?ilegal? Sekretar i PD, ndërsa tha se ?Në 30 gusht 2021 Këshilli Kombëtar, 15% e anëtarëve nuk kanë gjykuar se duhet të kishte një kandidaturë alternative.?.

Më tej, ai tha se nuk kishte kandidaturë alternative, duke pranuar se është emëruar dhe jo zgjedhur.

?Nuk kishte kandidaturë alternative, nuk mund të ndiqet një proces formal sa kohë Këshilli Kombëtar shpreh vullnetin për të riemëruar apo shkarkuar secilin funksionar të partisë?.

?Ilegalisht Sekretar i PD?/ Bardhi i bën bisht pyetjes së gazetarëve

Lajmet e fundit nga