LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjen në treg telefoni me sistemin e ri operativ “Pixel 6 Pro”/ Ja sa do të jetë jetëgjatësia e baterisë

20 Tetor 2021, 13:27, Tech CNA
Vjen në treg telefoni me sistemin e ri operativ “Pixel 6 Pro”/

Telefonat inteligjentë më të fundit Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro nga Google do të vijnë me jetëgjatësi më të lartë të të baterisë, e cila do zgjasë  24 orë dhe “kamerën e saj më të zhvilluar”, ka deklaruar apple.

Telefonat mundësohen nga Google Tensor, procesori i parë i projektuar nga firma e Kalifornisë, me fokus në inteligjencën artificiale.

Sipas Daily Mail, telefoni do të dalë me sistemin e ri operativ Android 12, për të cilin Google thotë se është krijuar për të punuar pa probleme me pajisjet dhe procesorin e ri celular.

Pixel 6 Pro ka të njëjtat karakteristika si Pixel standard, por ka shtuar një ekran më të madh, më të shpejtë 120Hz dhe një kamera të pasme të azhurnuar duke përfshirë një lente telefoto.

Telefonat do të fillojnë me 599 dollarë për Pixel 6 dhe 849 dollarë for për Pro, duke i vënë pajisjet kryesore në një çmim shumë më të ulët sesa iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro i fundit nga Apple, të cilët fillojnë me 749 dollarë për iPhone 13, dhe 949 dollarë për iPhone 13 Pro.

Të dy do të jenë të disponueshëm nga 28 tetori në një sërë ngjyrash duke përfshirë Stormy Black për të dy, Sorta Seafoam për modelin bazë dhe Sorta Sunny për pro./CNA.al

Lajmet e fundit nga