LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Facebook, Instagram dhe WhatsApp ndalojnë së punuari për miliona përdoures

4 Tetor 2021, 15:59, Tech CNA
Facebook, Instagram dhe WhatsApp ndalojnë së punuari për miliona

Tre aplikacionet më të përdorura nga miliona përdorues në të gjithë botën, Facebook, WhatsApp dhe Instagram kanë ndaluar së punuari.

Prej disa minutash, përdoruesit nuk po mundin të postojnë, të dërgojnë mesazhe apo të logohen në llogaritë e tyre.  Ende nuk është bërë i ditur problemi që ka ndodhur me gjigantët e teknologjisë që ka shqetësuar shumë përdorues

Të tre këto aplikacione janë nën mbikëqyrjen e Mark Zuckerberg. Aplikacionet numërojnë miliarda përdorues në të gjithë botën./ CNA.al

Lajmet e fundit nga