LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Youtube sjell opsionin e shumkërkuar/ Përdoruesit mund të shkarkojnë video në iPhone, Android dhe kompjuter

23 Shtator 2021, 18:19, Tech CNA
Youtube sjell opsionin e shumkërkuar/ Përdoruesit mund të

Yutube po shton një mënyrë të re për abonentët që paguajnë të shikojnë videot e tyre të preferuara ndërsa janë në lëvizje.

Platforma video amerikane këtë javë filloi testimin duke u dhënë anëtarëve të YouTube Premium mundësinë për të shkarkuar përmbajtje në laptopin e tyre.

Kjo do të thotë që ju mund të ruani përmbajtje në pajisjen tuaj për një udhëtim me tren ose aeroplan, kur mund të mos keni WiFi të mirë për transmetim.

Karakteristika e dobishme është tashmë e disponueshme në celularin ose tabletin tuaj, dhe tani disa përdorues mund të ruajnë video edhe në shfletuesin e tyre të internetit në desktop.

YouTube ka bërë provën opa-in për përdoruesit e zgjedhur të Premium. Mund të regjistroheni me kusht që të keni një shfletues , një nga versionet më të fundit të Chrome, Edge ose Opera.

Pasi të regjistroheni, mund të shkarkoni një video duke shtypur butonin që shfaqet nën videot e YouTube.

Klipet e ruajtura do të shfaqen në pjesën ?Shkarkimet? e menysë së hamburgerit në anën e majtë të ekranit.

Testi do të zgjasë deri më 19 tetor. Ky tipar do të shfaqet për të gjithë përdoruesit deri në fund të vitit.

Nëse jeni anëtar Premium, gjithashtu mund të shkarkoni video duke përdorur të njëjtën teknikë në tabletin ose smartphone -in tuaj.

Këtë mund ta bëni vetëm kur përdorni aplikacionin zyrtar të YouTube iOS ose Android.

YouTube filloi Premium në 2014 si një përgjigje për gjigantët e transmetimit të printimit të parave si Netflix dhe Amazon Prime.

Për një tarifë mujore, përdoruesit marrin video pa reklama, muzikë dhe video dhe shkarkojnë filma dhe shfaqje televizive origjinale të YouTube./ CNA.al

Lajmet e fundit nga