LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Karikues pa tel, rrjet 5G dhe ridizajnim të plotë /Iphone 14 do të prezantohet në 2022

2 Tetor 2021, 12:59, Tech CNA
Karikues pa tel, rrjet 5G dhe ridizajnim të plotë /Iphone 14 do

IPhone 13 sapo është prezantuar dhe ka filluar  të shitet në të gjithë dyqanet, por ekspertët tashmë janë në kërkim për të zbuluar se si do të jetë iPhone 14.

Në gazetën e tij më të fundit ?Power On? , Mark Gurman i ?Bloomberg? parashikoi që ndryshimet shtesë në iPhone 13 do t’i jepnin Apple një shans për t’u përqëndruar në një rishikim të modelit të tij për iPhone 14, i cili pritet të prezantohet në 2022.

Gurman u tregua i detajuar në lidhje me këtë rregullim, por tha se konsumatorët duhet të presin ‘modele të reja të nivelit fillestar dhe Pro dhe një ridizajnim të plotë.’

Në fillim të këtij muaji, këshilltari i Apple Jon Prosser parashikoi që iPhone 14 do të ketë shumë ndryshime duke filluar që nga kamerat.

Prosser, i cili pret kanalin e YouTube “Front Page Tech”, pretendon se ka parë pamje të iPhone 14 Pro Max me këtë model.

Nuk është e qartë se çfarë do të bëjë Apple me ndriçuesin, sensorin e dritës së ambientit, kamerën infra të kuqe dhe sensorë të tjerë të vendosur në nivel, disa prej të cilave nevojiten për të bërë ?Face ID? në mënyrë që të funksionojnë.

Është e mundur që ai të ndërrojë Face ID në favor të një ?Touch ID? nën ekran.

Parashikimet e Prosser-it për modelet përputhen me burime të tjera përfshirë atë të analistit të Apple, ?Ming-Chi Kuo? , i cili beson se Apple do të heqë iPhone mini vitin e ardhshëm, në këmbim të një iPhone 14 të rregullt, dy versione të iPhone 14 Pro, dhe një iPhone 14 Max.

Prosser sugjeroi që iPhone 14 do të jetë më i trashë, duke parashikuar që Apple do të heqë përplasjen e kamerës së iPhone, por do të mbushë hapësirën e shtuar me një bateri edhe më të madhe.

Raporti i Kuo nga Marsi tregoi gjithashtu se në gjysmën e parë të vitit 2022, Apple do të lëshonte një iPhone me shpejtësi 5G, modeli i parë me çmim hyrës me rrjetin celular me shpejtësi të lartë pasi e prezantoi atë me iPhone 12.

Kuo gjithashtu beson se iPhone 14 do të jetë i pari i lëshuar pa një port ?Lightning?, në favor të karikuesve ?MagSafe? dhe aftësive të karikimit pa tel./ CNA.al

Lajmet e fundit nga