LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kaosi në rrjetet sociale/ Çfarë po përpiqen të na mbajnë të fshehtë?

5 Tetor 2021, 10:29, Tech CNA
Kaosi në rrjetet sociale/ Çfarë po përpiqen të na

Për më shumë se 6 orë ?Whatsapp??Facebook? dhe ?Instagram? kanë rënë në të gjithë botën. Të tre aplikacionet janë më të përdoruarat nga të gjithë si mjetet kryesore të komunikimit.

Kjo solli ëshë që aksionet e kompanisë shumëkombëshe amerikane të aplikacioneve të shemben.

Gjithsesi ka diçka që  duket se na është mbajtur e fshehtë.

New York Times, raportoi se nuk është e vërtetë  që rënia e rrjeteve sociale të jetë për shkak të një sulmi kibernetik.

E vërteta është se Facebook kalon një nga momentet më delikate të viteve të fundit dhe kjo rezikon jo vetëm vazhdueshmërinë e saj por edhe të aplikacioneve të tjera.

Kjo e hënë me shumë mundësi do të jetë e vështirë të harrohet për kompanitë teknologjike, për shkak të dëmit financiar, dhe duhet ta pranojmë? është e frikshme se sa njerëzimi është i varuar nga Mark Zuckerberg./CNA.al

Lajmet e fundit nga