LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

WhatsApp merr masa për ruajtjen e privatësisë së bisedave

15 Tetor 2021, 15:19, Tech CNA
WhatsApp merr masa për ruajtjen e privatësisë së bisedave

Mark Zuckerberg, themeluesi Facebook dhe pronari i WhatsApp dhe Instagram po përgatitet për përditësime të reja për aplikacionin e bisedave.

Sipas një njoftimi nga gjiganti i teknologjisë, këto ndryshime do të prezantohen ditën e sotme.

Themeluesi ka marrë masa për të ruajtur privatësinë në mënyrë që askush të mos gjurmojë bisedën tuaj në aplikacion.

Ndryshe nga thirrja normale telefonike ose mesazhi me tekst ?wey pipo fit hack?, kriptimi nga skaji në skaj me veçorinë e sigurisë që bëjmë, e bëj gati të pamundur që pesin të ju ndjek mesazhet.

WhatsApp është një nga disa aplikacionet e mesazheve që ne marrim në veçori.

Funksioni i ri nuk përmirëson sigurinë për të siguruar që privatësia, bisedat, thirrjet video dhe thirrjet zanore të sigurohen./ CNA.al

Lajmet e fundit nga