LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

10-vjeçari gjendet i pajetë në kabinën e kamionit/ Në vendin e ngjarjes edhe një armë

3 Tetor 2021, 14:22, Kosova & Bota CNA
10-vjeçari gjendet i pajetë në kabinën e kamionit/ Në

Një 10-vjeçar është gjetur pa shenja jete në një kabinë kamioni në Malishevë.

Rasti është konfirmuar për gazetën Express, nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 13:30 kur vogëlushi u gjet i pajetë nga familjarët e tij dhe u dërgua në QKMF të Malishevës. Në vendin e ngjarjes është sekuestruar edhe një armë.

Njoftimi i policisë:

?Një fëmijë 10 vjeçar është gjetur pa shenja jetë në një kabinë të kamioni në Malishevë sot rreth orës 13:30 nga familjarët e tij. Ata kanë marrë trupin e pa jetë edhe e kanë dërguar në Qendrën Kryesore Familjare të Malishevës. Menjëherë njësitet e policisë dhe prokurori kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe janë duke e hetuar rastin, i cili është hetim i vdekjes. Në vendin e ngjarjes është sekuestruar edhe një armë.? / CNA.al

Lajmet e fundit nga