LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-“Ti do vdesësh sonte”/ Ish-prezantuesi i njohur dënohet për përdhunim  

2 Tetor 2021, 10:52, Kosova & Bota CNA
Foto-“Ti do vdesësh sonte”/ Ish-prezantuesi i njohur

Një ish-prezantues emisionesh për fëmijë në Angli është burgosur pasi akuzohet për përdhunim. Në korrik, Paul ?Des? Ballard u shpall fajtor për sulmin ndaj viktimës në një dhomë hoteli.

39-vjeçari u shpall fajtor për përdhunim, sulm, dëmtime kriminale dhe kërcënime për vrasje.

?Ti do të vdesësh sonte?, i ka thënë ai gruas, të cilën e përdhunoi.

Dhe sot ish-prezantuesi televiziv për fëmijë, nga Theydon Bois, Essex u burgos për dhjetë vjet në Chelmsford Croën Court, raporton Mirror.

Detektivi Kontabël Dan Lambert i cili drejtoi hetimin tha: ?Sot, Ballard është dënuar me dhjetë vjet burg pasi e nënshtroi gruan në një sprovë të tmerrshme.-shkruan abc.

?Prioriteti ynë gjatë gjithë këtij hetimi ka qenë sigurimi i mirëqenies së saj dhe sigurimi i drejtësisë për të. Forca që ajo ka treguar ka qenë e jashtëzakonshme gjatë gjithë kohës.

Lajmet e fundit nga