LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Çdo gjë e shkrumbuar/ Një ditë pas zjarrit në spitalin e Tetovës

9 Shtator 2021, 12:18, Kosova & Bota CNA
Foto-Çdo gjë e shkrumbuar/ Një ditë pas zjarrit në

14 persona kanë humbur jetën nga pasojat e zjarrit që përfshiu të mërkurën mbrëma spitalin në Tetovë, ku po trajtoheshin të sëmurë nga COVID-19.

Ndërkohë, sikurse shikohet nga foto më poshtë, ajo që ka mbetur pas janë vetëm gërmadhat me gjësende të djegura, që  rikujtojnë tmerrin e natës së trishtueshme, që mori 14 jetë njerëzish.

Krevatet dhe orenditë e djegura të spitalit tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Spitalin Modular për Covid të Tetovës.

Autoritetet kanë angazhuar 5 prokurorë për të hetuar se si u shkaktua zjarri. Ekspertët e hetuesisë prej mbrëmë kanë ardhur dhe vazhdojnë edhe sot të mbledhin prova.

Ende askush zyrtarisht nuk mund të thotë se çfarë e ka shkaktuar zjarrin- si ndodhi. Zyrtarët ndërkohë kanë bërë thirrje që të priten ekspertët derisa të kryejnë punën e tyre.

Lajmet e fundit nga