LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tronditet Kosova/ Ekzekutohen me armë zjarri dy politikanët e njohur

8 Shtator 2021, 19:48, Kosova & Bota CNA

Të shtënat me armë zjarri kanë tronditur Kosovën këtë mbrëmje.

Mësohet se dy politikanë të PDK-së kanë mbetur të vrarë.

Gazeta Express raporton se ka mbetur i vrarë Astrit Ademaj, kandidati për kryetar i Pejës, si edhe sh-kandidati i PDK-së për Deçanin, Blerand Kadriaj.

Lajmin se ka të plagosur dhe të vdekur nga të shtënat për Gazetën Express e ka konfirmuar Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejës, Shkodran Nikçi.

Në vendin e ngjarjes ndodhet Prokuroria e Departamentit të Krimeve të rënda dhe po merret me rastin.

Aktualisht nuk raportohet për të arrestuar lidhur me rastin./CNA.al

Lajmet e fundit nga