LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sërish shifra të larta nga Covid-19 në Kosovë/ 24 viktima dhe 1029 raste të reja gjatë 24 orëve

8 Shtator 2021, 13:42, Kosova & Bota CNA
Sërish shifra të larta nga Covid-19 në Kosovë/ 24 viktima

Ditën e  sotme janë shënuar sërish shifra të larta të rasteve me Covid-19 në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë ka informuar se nga 13 mijë e 84 testime, 1 mijë e 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, ndërsa janë shënuar 24 raste të vdekjes.

MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit  janë shëruar 3.266 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 126.409. Në total numri i rasteve aktive është 22.223.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 17.316 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 955.811 doza të vaksinës. Deri më sot 329.246 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga