LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmet i fuqishëm në Meksikë/ Lëkundja 7.1 ballë, raportohet për viktima

8 Shtator 2021, 08:49, Kosova & Bota CNA
Tërmet i fuqishëm në Meksikë/ Lëkundja 7.1 ballë,

Meksika është goditur nga një tërmet Ii fuqishëm, 7.1 ballë i shkallës Rihter.

Ndërkohë, mësohet se goditja është pasuar edhe me 92 pas lëkundje deri më tani.

Mediat raportojnë se tërmeti ka shkaktuar edhe viktima, si dhe dëme të mëdha materiale.

Lajmet e fundit nga